Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Approximately half of the roots of a random Littlewood polynomial are inside the disk

Tom 261 / 2021

Oren Yakir Studia Mathematica 261 (2021), 227-240 MSC: 30C15, 26C10, 60G55. DOI: 10.4064/sm201117-28-1 Opublikowany online: 31 May 2021

Streszczenie

We prove that for large $n$, all but $o(2^{n})$ polynomials of the form $P(z) = \sum _{k=0}^{n-1}\pm z^k$ have $n/2 + o(n)$ roots inside the unit disk. This solves a problem from Hayman’s 1967 book.

Autorzy

  • Oren YakirSchool of Mathematical Sciences
    Tel Aviv University
    Tel Aviv 69978, Israel
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek