Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The Mazur–Ulam property for uniform algebras

Tom 265 / 2022

Osamu Hatori Studia Mathematica 265 (2022), 227-239 MSC: Primary 46B04, 46B20, 46J10, 46J15. DOI: 10.4064/sm210703-11-9 Opublikowany online: 7 April 2022

Streszczenie

We give a sufficient condition on a complex Banach space for the homogeneous extension of every surjective isometry from the unit sphere of it onto another one to be real-linear. The condition is satisfied by uniform algebras.

Autorzy

  • Osamu HatoriInstitute of Science and Technology
    Niigata University
    Niigata 950-2181, Japan
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek