Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On stability of Alexander polynomials of knots and links (survey)

Tom 100 / 2014

Mikami Hirasawa, Kunio Murasugi Banach Center Publications 100 (2014), 85-98 MSC: 57M25, 57M27, 26C10. DOI: 10.4064/bc100-0-5

Streszczenie

We study distribution of the zeros of the Alexander polynomials of knots and links in $S^3$. After a brief introduction of various stabilities of multivariate polynomials, we present recent results on stable Alexander polynomials.

Autorzy

  • Mikami HirasawaDepartment of Mathematics
    Nagoya Institute of Technology
    Nagoya, Aichi 466-8555, Japan
    e-mail
  • Kunio MurasugiDepartment of Mathematics
    University of Toronto
    Toronto, Ontario M5S 2E4, Canada
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek