Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On a class of diffeomorphisms defined by integro-differential operators

Tom 101 / 2014

Dariusz Idczak, A. Skowron, S. Walczak Banach Center Publications 101 (2014), 77-86 MSC: 57R50, 47G20, 45J05, 45K05. DOI: 10.4064/bc101-0-5

Streszczenie

We study an integro-differential operator $\Phi:\bar{H}^{1}\rightarrow L^{2}$ of Fredholm type and give sufficient conditions for $\Phi$ to be a diffeomorphism. An application to functional equations is presented.

Autorzy

  • Dariusz IdczakFaculty of Mathematics and Computer Science
    University of Łódź
    Banacha 22
    90-238 Łódź, Poland
    e-mail
  • A. SkowronFaculty of Mathematics and Computer Science
    University of Łódź
    Banacha 22
    90-238 Łódź, Poland
    e-mail
  • S. WalczakFaculty of Mathematics and Computer Science
    University of Łódź
    Banacha 22
    90-238 Łódź, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek