Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Wave fronts to some modifications of Korteweg–de Vries and Burgers–Korteweg–de Vries equations

Tom 101 / 2014

Bogdan Przeradzki, Katarzyna Szymańska-Dębowska Banach Center Publications 101 (2014), 163-168 MSC: Primary 34B15; Secondary 35Q53, 35A24. DOI: 10.4064/bc101-0-13

Streszczenie

The existence of a traveling wave with special properties to modified KdV and BKdV equations is proved. Nonlinear terms in the equations are defined by means of a function $f$ of an unknown $u$ satisfying some conditions.

Autorzy

  • Bogdan PrzeradzkiInstitute of Mathematics
    Technical University of Łódź
    ul. Wólczańska 215
    90-924 Łódź, Poland
    e-mail
  • Katarzyna Szymańska-DębowskaInstitute of Mathematics
    Technical University of Łódź
    ul. Wólczańska 215
    90-924 Łódź, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek