Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Sums of two numbers having only prime factors congruent to one modulo four

Tom 118 / 2019

Rainer Dietmann, Christian Elsholtz Banach Center Publications 118 (2019), 177-179 MSC: Primary 1N25; Secondary 11E25, 11N36, 11P32. DOI: 10.4064/bc118-11

Streszczenie

We show that every sufficiently large positive integer congruent to $2$ modulo $4$ can be written as the sum of two positive integers, each having only prime factors congruent to $1$ modulo $4$.

Autorzy

  • Rainer DietmannDepartment of Mathematics
    Royal Holloway
    University of London
    Egham, Surrey, TW20 0EX, United Kingdom
    e-mail
  • Christian ElsholtzInstitute of Analysis and Number Theory
    Graz University of Technology
    Kopernikusgasse 24/II
    A-8010 Graz, Austria
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek