Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Quadratic polynomials, period polynomials, and Hecke operators

Tom 158 / 2013

Marie Jameson, Wissam Raji Acta Arithmetica 158 (2013), 287-297 MSC: Primary 11F67; Secondary 11F33. DOI: 10.4064/aa158-3-7

Streszczenie

For any non-square $1< D\equiv 0,1$ (mod $4$), Zagier defined $$ F_{k}(D;x) :=\sum_{\substack {a,b,c \in \mathbb {Z},\, a< 0\\ b^2-4ac=D }} \max(0,(ax^2+bx+c)^{k-1}). $$ Here we use the theory of periods to give identities and congruences which relate various values of $F_k(D;x).$

Autorzy

  • Marie JamesonDepartment of Mathematics
    and Computer Science
    Emory University
    Atlanta, GA 30322, U.S.A.
    e-mail
  • Wissam RajiDepartment of Mathematics
    American University of Beirut
    Beirut, Lebanon
    and fellow at
    Center for Advanced Mathematical Sciences
    Beirut, Lebanon
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek