Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A zero density result for the Riemann zeta function

Tom 160 / 2013

Habiba Kadiri Acta Arithmetica 160 (2013), 185-200 MSC: Primary 11M06, 11M26; Secondary 11Y35. DOI: 10.4064/aa160-2-6

Streszczenie

We prove an explicit bound for $N(\sigma ,T)$, the number of zeros of the Riemann zeta function satisfying $\mathfrak {Re}\,s\ge \sigma $ and $0 \le \mathfrak {Im}\, s \le T$. This result provides a significant improvement to Rosser's bound for $N(T)$ when used for estimating prime counting functions.

Autorzy

  • Habiba KadiriDepartment of Mathematics and Computer Science
    University of Lethbridge
    4401 University Drive
    Lethbridge, Alberta
    T1K 3M4 Canada
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek