Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Root separation for reducible integer polynomials

Tom 162 / 2014

Yann Bugeaud, Andrej Dujella Acta Arithmetica 162 (2014), 393-403 MSC: 11C08, 11J04. DOI: 10.4064/aa162-4-6

Streszczenie

We construct parametric families of (monic) reducible polynomials having two roots very close to each other.

Autorzy

  • Yann BugeaudDépartement de Mathématiques
    Université de Strasbourg
    7, rue René Descartes
    67084 Strasbourg, France
    e-mail
  • Andrej DujellaDepartment of Mathematics
    University of Zagreb
    Bijenička cesta 30
    10000 Zagreb, Croatia
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek