Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the sum of dilations of a set

Tom 164 / 2014

Antal Balog, George Shakan Acta Arithmetica 164 (2014), 153-162 MSC: 11B13, 05B10, 11B30. DOI: 10.4064/aa164-2-5

Streszczenie

We show that for any relatively prime integers $1\leq p< q$ and for any finite $A \subset \mathbb {Z}$ one has $$|p \cdot A + q \cdot A | \geq (p + q) |A| - (pq)^{(p+q-3)(p+q) + 1}.$$

Autorzy

  • Antal BalogAlfréd Rényi Institute of Mathematics
    P.O. Box 127
    1364 Budapest, Hungary
    e-mail
  • George ShakanDepartment of Mathematics
    University of Wyoming
    Laramie, WY 82072, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek