Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Uniformly counting rational points on conics

Tom 166 / 2014

Efthymios Sofos Acta Arithmetica 166 (2014), 1-13 MSC: Primary 11D45; Secondary 14G05. DOI: 10.4064/aa166-1-1

Streszczenie

We provide an asymptotic estimate for the number of rational points of bounded height on a non-singular conic over $\mathbb {Q}$. The estimate is uniform in the coefficients of the underlying quadratic form.

Autorzy

  • Efthymios SofosSchool of Mathematics
    University of Bristol
    Bristol, BS8 1TW, United Kingdom
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek