JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On arithmetic progressions on Edwards curves

Tom 167 / 2015

Enrique González-Jiménez Acta Arithmetica 167 (2015), 117-132 MSC: Primary 11G05, 11G30; Secondary 11B25, 11D45, 14G05. DOI: 10.4064/aa167-2-2

Streszczenie

Let $m\in {\mathbb {Z}}_{>0}$ and $a,q\in {\mathbb {Q}}$. Denote by $\mathcal {AP}_{m}(a,q)$ the set of rational numbers $d$ such that $a,a+q,\dots ,a+(m-1)q$ form an arithmetic progression in the Edwards curve $E_d : x^2+y^2=1+dx^2 y^2$. We study the set $\mathcal {AP}_{m}(a,q)$ and we parametrize it by the rational points of an algebraic curve.

Autorzy

  • Enrique González-JiménezDepartamento de Matemáticas
    Universidad Autónoma de Madrid
    and
    Instituto de Ciencias Matemáticas (ICMat)
    Madrid, Spain
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek