Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On certain infinite families of imaginary quadratic fields whose Iwasawa $\lambda $-invariant is equal to 1

Tom 168 / 2015

Akiko Ito Acta Arithmetica 168 (2015), 301-339 MSC: Primary 11R11; Secondary 11R23. DOI: 10.4064/aa168-4-1

Streszczenie

Let $p$ be an odd prime number. We prove the existence of certain infinite families of imaginary quadratic fields in which $p$ splits and for which the Iwasawa $\lambda $-invariant of the cyclotomic $\mathbb {Z}_p$-extension is equal to $1$.

Autorzy

  • Akiko ItoKanagawa University
    3-27-1, Rokkakubashi, Kanagawa-ku
    Yokohama-shi, Kanagawa, 221-8686, Japan
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek