Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Modular embeddings and rigidity for Fuchsian groups

Tom 169 / 2015

Robert A. Kucharczyk Acta Arithmetica 169 (2015), 77-100 MSC: Primary 20H10, 11F06, 20D60; Secondary 22E40, 14G35. DOI: 10.4064/aa169-1-5

Streszczenie

We prove a rigidity theorem for semiarithmetic Fuchsian groups: If $\varGamma_1$, $\varGamma_2$ are two semiarithmetic lattices in ${\rm PSL}(2,\mathbb R )$ virtually admitting modular embeddings, and $f\colon\varGamma_1\to\varGamma_2$ is a group isomorphism that respects the notion of congruence subgroups, then $f$ is induced by an inner automorphism of ${\rm PGL}(2,\mathbb R )$.

Autorzy

  • Robert A. KucharczykMathematisches Institut
    Universität Bonn
    Endenicher Allee 60
    53115 Bonn, Germany
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek