Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Points algébriques de degrés au plus 12 sur la quintique de Fermat

Tom 169 / 2015

Thiéyacine Top, Oumar Sall Acta Arithmetica 169 (2015), 385-395 MSC: Primary 11G30; Secondary 14H25, 14H45. DOI: 10.4064/aa169-4-6

Streszczenie

We determine explicitly the set of algebraic points of degree at most 12 over $\mathbb {Q}$ on the Fermat quintic. This extends a previous result given by M. Klassen and P. Tzermias (1997), who described the set of algebraic points of degree at most 6 over $\mathbb {Q}$.

Autorzy

  • Thiéyacine TopU.F.R. Sciences et Technologies
    Université Assane SECK de Ziguinchor
    BP 600, Ziguinchor, Senegal
    e-mail
  • Oumar SallU.F.R. Sciences et Technologies
    Université Assane SECK de Ziguinchor
    BP 523, Ziguinchor, Senegal
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek