Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On Bourgain's bound for short exponential sums and squarefree numbers

Tom 172 / 2016

Ramon M. Nunes Acta Arithmetica 172 (2016), 99-116 MSC: Primary 11N37; Secondary 11L05. DOI: 10.4064/aa7896-12-2015 Opublikowany online: 3 December 2015

Streszczenie

We use Bourgain's recent bound for short exponential sums to prove certain independence results related to the distribution of squarefree numbers in arithmetic progressions.

Autorzy

  • Ramon M. NunesLaboratoire de Mathématiques
    Université Paris Sud
    Campus d'Orsay
    91405 Orsay Cedex, France
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek