Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The class number one problem for the real quadratic fields $\mathbb {Q}(\sqrt {(an)^2+4a})$

Tom 172 / 2016

András Biró, Kostadinka Lapkova Acta Arithmetica 172 (2016), 117-131 MSC: Primary 11R11; Secondary 11R29, 11R42. DOI: 10.4064/aa7957-12-2015 Opublikowany online: 3 December 2015

Streszczenie

We solve unconditionally the class number one problem for the $2$-parameter family of real quadratic fields ${\mathbb Q}(\sqrt{d})$ with square-free discriminant $d=(an)^2+4a$ for positive odd integers $a$ and $n$.

Autorzy

  • András BiróA. Rényi Institute of Mathematics
    Hungarian Academy of Sciences
    Reáltanoda u. 13-15
    1053 Budapest, Hungary
    e-mail
  • Kostadinka LapkovaA. Rényi Institute of Mathematics
    Hungarian Academy of Sciences
    Reáltanoda u. 13-15
    1053 Budapest, Hungary
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek