Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Congruence covers of triangular modular curves and their Galois groups

Tom 175 / 2016

Luiz Kazuo Takei Acta Arithmetica 175 (2016), 101-117 MSC: Primary 11G18; Secondary 11F06. DOI: 10.4064/aa8097-6-2016 Opublikowany online: 15 September 2016

Streszczenie

This article computes the Galois groups of congruence covers arising in the context of certain hyperbolic triangle groups. As a consequence of this computation, the genus of the respective curves is deduced.

Autorzy

  • Luiz Kazuo TakeiDepartment of Mathematics
    John Abbott College
    21 275 Lakeshore Road
    Sainte-Anne-de-Bellevue, Québec, H9X 3L9 Canada
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek