Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The generalization of Jarník’s identity

Tom 175 / 2016

Wolfgang M. Schmidt, Leonhard Summerer Acta Arithmetica 175 (2016), 119-136 MSC: 11H06, 11J13. DOI: 10.4064/aa8316-5-2016 Opublikowany online: 15 September 2016

Streszczenie

We will give a new proof, using the Parametric Geometry of Numbers, for remarkable inequalities of O. German which generalize the classical Jarník identity on simultaneous approximation. We will also show that these inequalities are best possible.

Autorzy

  • Wolfgang M. SchmidtDepartment of Mathematics
    University of Colorado
    Boulder, CO 80309-0395, U.S.A.
    e-mail
  • Leonhard SummererFakultät für Mathematik der Universität Wien
    Oskar-Morgenstern-Platz 1
    1090 Wien, Austria
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek