Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Primes in arithmetic progressions to spaced moduli. III

Tom 179 / 2017

Roger Baker Acta Arithmetica 179 (2017), 125-132 MSC: Primary 11N13. DOI: 10.4064/aa8401-5-2017 Opublikowany online: 7 July 2017

Streszczenie

Let \[E(x,q) = \max_{(a,q) = 1} \biggl| \sum_{\substack{n \le x\\ n \equiv a\, ({\rm mod}\, q)}} \Lambda(n) - \frac x{\phi(q)}\biggr|.\] We show that, for $S$ the set of squares, \[\sum_{\substack{q \in S\\ Q \lt q \le 2Q}} E(x, q) \ll_{A,\varepsilon} x Q^{-1/2}(\log x)^{-A} \] for $\varepsilon \gt 0$, $A \gt 0$, and $Q \le x^{1/2-\varepsilon}$. This improves a theorem of the author.

Autorzy

  • Roger BakerDepartment of Mathematics
    Brigham Young University
    Provo, UT 84602, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek