Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On rational functions whose normalization has genus zero or one

Tom 182 / 2018

Fedor Pakovich Acta Arithmetica 182 (2018), 73-100 MSC: Primary 14H45, 14H30; Secondary 14G05. DOI: 10.4064/aa170113-28-8 Opublikowany online: 14 December 2017

Streszczenie

We give a complete list of rational functions $A$ such that the genus $g$ of the Galois closure of $\mathbb C(z)/\mathbb C(A)$ equals zero. We also provide a geometric description of those $A$ for which $g=1.$

Autorzy

  • Fedor PakovichDepartment of Mathematics
    Ben Gurion University
    P.O.B. 653
    Beer Sheva, 8410501, Israel
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek