Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Pure cubic fields with large minimal index

Tom 182 / 2018

Henry H. Kim, Zack Wolske Acta Arithmetica 182 (2018), 271-277 MSC: Primary 11R16; Secondary 11J68, 11D25. DOI: 10.4064/aa170427-23-11 Opublikowany online: 15 January 2018

Streszczenie

We construct infinitely many pure cubic fields with the minimal index $m(K)\gg |D_K|^{1/16}$ by means of effective irrationality measures given by Voutier.

Autorzy

  • Henry H. KimDepartment of Mathematics
    University of Toronto
    Toronto, ON M5S 2E4, Canada
    and
    Korea Institute for Advanced Study
    Seoul, Korea
    e-mail
  • Zack WolskeDepartment of Mathematics
    University of Toronto
    Toronto, ON M5S 2E4, Canada
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek