Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Irrationality and transcendence of infinite continued fractions of square roots

Tom 184 / 2018

Jaroslav Hančl, Ondřej Kolouch, Radhakrishnan Nair Acta Arithmetica 184 (2018), 31-36 MSC: Primary 11J72. DOI: 10.4064/aa170221-21-9 Opublikowany online: 14 May 2018

Streszczenie

We give conditions on a sequence $\{a_n\}_{n=1}^\infty$ of positive integers sufficient to ensure that the number defined by the continued fraction expansion $[0;\sqrt{a_1},\sqrt{a_2},\dots ]$ is either irrational or transcendental.

Autorzy

  • Jaroslav HančlDepartment of Mathematics
    Faculty of Science
    University of Ostrava
    30. dubna 22
    701 03 Ostrava 1, Czech Republic
    e-mail
  • Ondřej KolouchDepartment of Mathematics
    Faculty of Science
    University of Ostrava
    30. dubna 22
    701 03 Ostrava 1, Czech Republic
    e-mail
  • Radhakrishnan NairMathematical Sciences
    University of Liverpool
    Peach Street
    Liverpool L69 7ZL, United Kingdom
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek