Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Approximations to Weyl sums

Tom 184 / 2018

Jörg Brüdern Acta Arithmetica 184 (2018), 287-296 MSC: Primary 11L15; Secondary 11P55. DOI: 10.4064/aa170927-10-7 Opublikowany online: 25 July 2018

Streszczenie

We estimate the difference between a Weyl sum and its natural adelic approximation in various norms.

Autorzy

  • Jörg BrüdernMathematisches Institut
    Georg-August-Universität Göttingen
    Bunsenstrasse 3-5
    D-37073 Göttingen, Germany
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek