Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The differences between consecutive smooth numbers

Tom 184 / 2018

D. R. Heath-Brown Acta Arithmetica 184 (2018), 267-285 MSC: Primary 11N25; Secondary 11N36. DOI: 10.4064/aa170913-11-7 Opublikowany online: 10 August 2018

Streszczenie

We show that large gaps between smooth numbers are infrequent. The key new tool is a novel mean value bound for a special type of Dirichlet polynomial.

Autorzy

  • D. R. Heath-BrownMathematical Institute
    Radcliffe Observatory Quarter
    Woodstock Road
    Oxford, OX2 6GG, UK
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek