Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Some families of supercongruences involving alternating multiple harmonic sums

Tom 185 / 2018

Kevin Chen, Rachel Hong, Jerry Qu, David Wang, Jianqiang Zhao Acta Arithmetica 185 (2018), 201-210 MSC: 11A07, 11B68. DOI: 10.4064/aa170306-13-5 Opublikowany online: 6 July 2018

Streszczenie

Let $p$ be a prime. We study some families of supercongruences involving the alternating sums \begin{equation*} \sum_{\substack{j_1+\cdots+j_n=2 p^r \\ p\nmid j_1 \ldots j_n }} \frac{(-1)^{j_1+\cdots+j_b}}{j_1\ldots j_n}  {\rm mod}\ {p^r}, \end{equation*} and extend similar statements proved by Shen and Cai who treated the cases when $n=4,5$. Our method works for arbitrary $n$.

Autorzy

  • Kevin ChenDepartment of Mathematics
    The Bishop’s School
    La Jolla, CA 92037, U.S.A.
    e-mail
  • Rachel HongDepartment of Mathematics
    The Bishop’s School
    La Jolla, CA 92037, U.S.A.
    e-mail
  • Jerry QuDepartment of Mathematics
    The Bishop’s School
    La Jolla, CA 92037, U.S.A.
    e-mail
  • David WangDepartment of Mathematics
    The Bishop’s School
    La Jolla, CA 92037, U.S.A.
    e-mail
  • Jianqiang ZhaoDepartment of Mathematics
    The Bishop’s School
    La Jolla, CA 92037, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek