Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Yet another proof of the quadratic reciprocity law

Tom 185 / 2018

Alfred Czogała, Przemysław Koprowski Acta Arithmetica 185 (2018), 297-300 MSC: 11A15, 20K01. DOI: 10.4064/aa180321-10-7 Opublikowany online: 10 August 2018

Streszczenie

We present a new proof of the celebrated quadratic reciprocity law. Our proof is based on group theory.

Autorzy

  • Alfred CzogałaInstitute of Mathematics
    University of Silesia
    Bankowa 14
    40-007 Katowice, Poland
    e-mail
  • Przemysław KoprowskiInstitute of Mathematics
    University of Silesia
    Bankowa 14
    40-007 Katowice, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek