Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the integral divisors of the Carlitz analogue of $a^n-b^n$

Tom 190 / 2019

Alex Samuel Bamunoba Acta Arithmetica 190 (2019), 317-337 MSC: Primary 11R58, Secondary 11T55, 11R60. DOI: 10.4064/aa170103-19-6 Opublikowany online: 29 July 2019

Streszczenie

Let $a,b$ and $n$ be positive integers with $a \gt b$ and coprime to $b$. For each prime power $q$, we consider the Carlitz $\mathbb F_{q}[T]$-module analogue of the binomial $a^{n}-b^{n}$ and prove the full Carlitz $\mathbb F_{q}[T]$-module analogue of the Bang–Zsigmondy Theorem.

Autorzy

  • Alex Samuel BamunobaDepartment of Mathematics
    Makerere University
    P.O Box 7062, Kampala, Uganda
    e-mail
    e-mail
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek