JEDNOSTKA NAUKOWA KATEGORII A+

Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On simultaneous approximation to a real number, its square, and its cube, II

Tom 218 / 2025

Damien Roy Acta Arithmetica 218 (2025), 357-383 MSC: Primary 11J13; Secondary 11J82 DOI: 10.4064/aa240703-5-9 Opublikowany online: 17 January 2025

Streszczenie

In a previous paper with the same title, we gave an upper bound for the exponent of uniform rational approximation to a quadruple of $\mathbb Q$-linearly independent real numbers in geometric progression. Here, we explain why this upper bound is not optimal.

Autorzy

  • Damien RoyDépartement de mathématiques
    Université d’Ottawa
    Ottawa, Ontario K1N 6N5, Canada
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek