Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

The number of zeros of $L'(s,\chi )$

Tom 190 / 2019

Fan Ge Acta Arithmetica 190 (2019), 127-138 MSC: Primary 11M06; Secondary 11M26. DOI: 10.4064/aa180219-28-9 Opublikowany online: 13 June 2019

Streszczenie

Assuming the Generalized Riemann Hypothesis, we show that for $q \gt 1$ and $T \gt 2$, $$ N_1(T,\chi) = \frac{T}{\pi}\log \frac{qT}{2m\pi e} + O\biggl(\frac{\log qT}{\log\log qT} + \sqrt{m\log 2m\cdot\log qT}\bigg), $$ where $N_1(T,\chi)$ is the number of zeros of $L’(s,\chi)$ in the region $\Re s \gt 0$, $|\Im s|\le T$, $\chi$ is a primitive character to the modulus $q$, $m$ is the smallest prime number not dividing $q$, and the implied constant is absolute.

Autorzy

  • Fan GeDepartment of Pure Mathematics
    University of Waterloo
    Waterloo, ON, Canada, N2L 3G1
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek