Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A binary quadratic Titchmarsh divisor problem

Tom 192 / 2020

Junxian Li Acta Arithmetica 192 (2020), 341-361 MSC: 11L20, 11N37, 11N36, 11L07. DOI: 10.4064/aa180802-19-2 Opublikowany online: 12 December 2019

Streszczenie

We consider a binary quadratic variant of the Titchmarsh divisor problem and give an asymptotic formula for $\sum _{p^2+q^2\leq N} \tau (p^2+q^2+1)$, where $p,q$ are primes.

Autorzy

  • Junxian LiMathematisches Institut
    Georg-August-Universität Göttingen
    Bunsenstraße 3-5
    D-37073 Göttingen, Germany
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek