Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A theorem of Bombieri–Vinogradov type with few exceptional moduli

Tom 195 / 2020

Roger Baker Acta Arithmetica 195 (2020), 313-325 MSC: Primary 11N13. DOI: 10.4064/aa190527-7-1 Opublikowany online: 8 May 2020

Streszczenie

Let $1 \le Q \le x^{9/40}$ and let $\mathcal S$ be a set of pairwise relatively prime integers in $[Q,2Q)$. The prime number theorem for arithmetic progressions in the form \[\max _{y\le x}\max _{\substack {a\\ (a,q)=1}} \bigg |\sum _{\substack { n \equiv a\pmod q\\ n \le y}} \Lambda (n) - \frac x{\phi (q)}\bigg | \lt \frac x{\phi (q)(\log x)^A}\] holds for all $q$ in $\mathcal S$ with $O((\log x)^{34+A})$ exceptions.

Autorzy

  • Roger BakerDepartment of Mathematics
    Brigham Young University
    Provo, UT 84602, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek