Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Prime and semiprime rings with symmetric skew $n$-derivations

Tom 134 / 2014

Ajda Fošner Colloquium Mathematicum 134 (2014), 245-253 MSC: Primary 16W25; Secondary 16N60. DOI: 10.4064/cm134-2-8

Streszczenie

Let $n\ge 3$ be a positive integer. We study symmetric skew $n$-derivations of prime and semiprime rings and prove that under some certain conditions a prime ring with a nonzero symmetric skew $n$-derivation has to be commutative.

Autorzy

  • Ajda FošnerFaculty of Management
    University of Primorska
    Cankarjeva 5
    SI-6104 Koper, Slovenia
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek