Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Locally finite iterative higher derivations on $k[x,y]$

Tom 137 / 2014

Hideo Kojima Colloquium Mathematicum 137 (2014), 215-220 MSC: Primary 14R20; Secondary 13A50, 13N15. DOI: 10.4064/cm137-2-6

Streszczenie

We give a new proof of Miyanishi's theorem on the classification of the additive group scheme actions on the affine plane.

Autorzy

  • Hideo KojimaDepartment of Mathematics
    Faculty of Science
    Niigata University
    8050 Ikarashininocho, Nishi-ku
    Niigata 950-2181, Japan
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek