Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the diophantine equation $x^2+x+1=yz$

Tom 141 / 2015

A. Schinzel Colloquium Mathematicum 141 (2015), 243-248 MSC: Primary 11D09. DOI: 10.4064/cm141-2-8

Streszczenie

All solutions of the equation $x^2+x+1=yz$ in non-negative integers $x,y,z$ are given in terms of an arithmetic continued fraction.

Autorzy

  • A. SchinzelInstitute of Mathematics
    Polish Academy of Sciences
    Śniadeckich 8
    00-656 Warszawa, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek