Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Lazy 2-cocycles over monoidal Hom-Hopf algebras

Tom 142 / 2016

Xiaofan Zhao, Xiaohui Zhang Colloquium Mathematicum 142 (2016), 61-81 MSC: Primary 16T05. DOI: 10.4064/cm142-1-3

Streszczenie

We introduce the notion of a lazy $2$-cocycle over a monoidal Hom-Hopf algebra and determine all lazy $2$-cocycles for a class of monoidal Hom-Hopf algebras. We also study the extension of lazy $2$-cocycles to a Radford Hom-biproduct.

Autorzy

  • Xiaofan ZhaoCollege of Mathematics and Information Science
    Henan Normal University
    Xinxiang, China
    e-mail
  • Xiaohui ZhangSchool of Mathematical Sciences
    Qufu Normal University
    Qufu, China
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek