Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A note on groups with few isomorphism classes of subgroups

Tom 144 / 2016

Francesco de Giovanni, Alessio Russo Colloquium Mathematicum 144 (2016), 265-271 MSC: Primary 20F50. DOI: 10.4064/cm6779-1-2016 Opublikowany online: 23 March 2016

Streszczenie

The structure of infinite groups in which any two (proper) subgroups of the same cardinality are isomorphic is described within the universe of locally graded groups. The corresponding problem for finite groups was considered by R. Armstrong (1958).

Autorzy

  • Francesco de GiovanniDipartimento di Matematica e Applicazioni
    Università di Napoli “Federico II”
    80126 Napoli, Italy
    e-mail
  • Alessio RussoDipartimento di Matematica e Fisica
    Seconda Università di Napoli
    81100 Caserta, Italy
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek