Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Absolute continuity of solutions to the affine stochastic equation

Tom 149 / 2017

Witold Świątkowski Colloquium Mathematicum 149 (2017), 125-136 MSC: Primary 60G30; Secondary 60E10. DOI: 10.4064/cm6871-7-2016 Opublikowany online: 19 May 2017

Streszczenie

We study local regularity of perpetuities, i.e. solutions $X$ to the stochastic equation $X\overset{d}{=}AX+B$. We give some nontrivial conditions on the law of $(A,B)$ that imply absolute continuity of the law $P_X$ of $X$.

Autorzy

  • Witold ŚwiątkowskiInstitute of Mathematics
    University of Wrocław
    50-384 Wrocław, Poland
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek