Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Groups whose proper subgroups have restricted infinite conjugacy classes

Tom 150 / 2017

Maria De Falco, Francesco de Giovanni, Mahmut Kuzucuoğlu, Carmela Musella Colloquium Mathematicum 150 (2017), 281-291 MSC: Primary 20F24. DOI: 10.4064/cm7015-1-2017 Opublikowany online: 29 September 2017

Streszczenie

A group $G$ is said to have the $\mathit{AFC} $-property if for each element $x$ of $G$ at least one of the indices $|G:C_G(x)|$ and $|C_G(x):\langle x\rangle|$ is finite. The class of $\mathit{AFC} $-groups, which generalize $\mathit{FC} $-groups, has been studied by De Falco et al. (2017) and Shalev (1994). Here the structure of groups whose proper subgroups have the $\mathit{AFC} $-property is investigated.

Autorzy

  • Maria De FalcoDipartimento di Matematica e Applicazioni
    Università di Napoli “Federico II”
    Napoli, Italy
    e-mail
  • Francesco de GiovanniDipartimento di Matematica e Applicazioni
    Università di Napoli “Federico II”
    Napoli, Italy
    e-mail
  • Mahmut KuzucuoğluDepartment of Mathematics
    Middle East Technical University
    Ankara, Turkey
    e-mail
  • Carmela MusellaDipartimento di Matematica e Applicazioni
    Università di Napoli “Federico II”
    Napoli, Italy
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek