Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Normal numbers and the Borel hierarchy

Tom 226 / 2014

Verónica Becher, Pablo Ariel Heiber, Theodore A. Slaman Fundamenta Mathematicae 226 (2014), 63-77 MSC: 11U99, 03E15, 68W99. DOI: 10.4064/fm226-1-4

Streszczenie

We show that the set of absolutely normal numbers is $\mathbf \Pi ^0_3$-complete in the Borel hierarchy of subsets of real numbers. Similarly, the set of absolutely normal numbers is $\Pi ^0_3$-complete in the effective Borel hierarchy.

Autorzy

  • Verónica BecherDepartamento de Computación
    Facultad de Ciencias Exactas y Naturales
    Universidad de Buenos Aires
    and
    CONICET
    Pabellón I, Ciudad Universitaria
    1428 Buenos Aires, Argentina
    e-mail
  • Pablo Ariel HeiberDepartamento de Computación
    Facultad de Ciencias Exactas y Naturales
    Universidad de Buenos Aires
    Pabellón I, Ciudad Universitaria
    1428 Buenos Aires, Argentina
    e-mail
  • Theodore A. SlamanDepartment of Mathematics
    The University of California, Berkeley
    719 Evans Hall #3840
    Berkeley, CA 94720-3840, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek