Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Estimation of the Szlenk index of reflexive Banach spaces using generalized Baernstein spaces

Tom 228 / 2015

Ryan Causey Fundamenta Mathematicae 228 (2015), 153-171 MSC: Primary 46B03; Secondary 46B06. DOI: 10.4064/fm228-2-3

Streszczenie

For each ordinal $\alpha <\omega _1$, we prove the existence of a separable, reflexive Banach space $W$ with a basis so that $ {\rm Sz}(W), {\rm Sz}(W^*)\leq \omega ^{\alpha +1}$ which is universal for the class of separable, reflexive Banach spaces $X$ satisfying ${\rm Sz}(X), {\rm Sz}(X^*)\leq \omega ^\alpha $.

Autorzy

  • Ryan CauseyDepartment of Mathematics
    Texas A&M University
    College Station, TX 77845, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek