Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Density of the set of symbolic dynamics with all ergodic measures supported on periodic orbits

Tom 231 / 2015

Tatiane Cardoso Batista, Juliano dos Santos Gonschorowski, Fabio Armando Tal Fundamenta Mathematicae 231 (2015), 93-99 MSC: Primary 37B10; Secondary 37A05, 37D35. DOI: 10.4064/fm231-1-6

Streszczenie

Let $K$ be the Cantor set. We prove that arbitrarily close to a homeomorphism $T:K\rightarrow K$ there exists a homeomorphism $\widetilde T:K\rightarrow K$ such that the $\omega$-limit of every orbit is a periodic orbit. We also prove that arbitrarily close to an endomorphism $T:K\rightarrow K$ there exists an endomorphism $\widetilde T:K\rightarrow K$ with every orbit finally periodic.

Autorzy

  • Tatiane Cardoso BatistaUniversidade Tecnológica Federal do Paraná
    85053-525 Guarapuava, Brazil
    e-mail
  • Juliano dos Santos GonschorowskiUniversidade Tecnológica Federal do Paraná
    85053-525 Guarapuava, Brazil
    e-mail
  • Fabio Armando TalInstituto de Matemática e Estatística
    Universidade de São Paulo
    05508-090 São Paulo, Brazil
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek