Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A categorification of the square root of $-1$

Tom 232 / 2016

Yin Tian Fundamenta Mathematicae 232 (2016), 89-98 MSC: Primary 18D10; Secondary 16G20, 16D20. DOI: 10.4064/fm232-1-7

Streszczenie

We give a graphical calculus for a monoidal DG category $\mathcal {I}$ whose Grothendieck group is isomorphic to the ring $\mathbb {Z}[\sqrt {-1}]$. We construct a categorical action of $\mathcal {I}$ which lifts the action of $\mathbb {Z}[\sqrt {-1}]$ on $\mathbb {Z}^2$.

Autorzy

  • Yin TianSimons Center for Geometry and Physics
    State University of New York
    Stony Brook, NY 11794, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek