Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

When automorphisms of $\mathcal P(\kappa )/[\kappa ]^{<\aleph _0}$ are trivial off a small set

Tom 235 / 2016

Saharon Shelah, Juris Steprāns Fundamenta Mathematicae 235 (2016), 167-181 MSC: 03E17, 03E35. DOI: 10.4064/fm222-2-2016 Opublikowany online: 30 May 2016

Streszczenie

It is shown that if $\kappa \gt 2^{\aleph _0}$ and $\kappa $ is less than the first inaccessible cardinal then every automorphism of $\mathcal P(\kappa )/[\kappa ]^{ \lt \aleph _0}$ is trivial outside of a set of cardinality $2^{\aleph _0}$.

Autorzy

  • Saharon ShelahDepartment of Mathematics
    Rutgers University
    Hill Center
    Piscataway, NJ 08854-8019, U.S.A.
    and
    Institute of Mathematics
    Hebrew University
    Givat Ram, Jerusalem 91904, Israel
    e-mail
  • Juris SteprānsDepartment of Mathematics
    York University
    4700 Keele Street
    Toronto, ON, Canada M3J 1P3
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek