Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

A functorial control of integral torsion in homology

Tom 237 / 2017

Antoine Touzé Fundamenta Mathematicae 237 (2017), 135-163 MSC: 18A22, 20G05, 18G15, 18G55. DOI: 10.4064/fm131-5-2016 Opublikowany online: 14 December 2016

Streszczenie

We study the integral torsion of the values of strict polynomial functors defined over the integers. We interpret some classical homological invariants as values of strict polynomial functors, and thus obtain estimates of the integral torsion of these invariants, including cancellation results.

Autorzy

  • Antoine TouzéUniversité Lille 1 – Sciences et Technologies
    Laboratoire Painlevé
    Cité Scientifique – Bâtiment M2
    F-59655 Villeneuve d’Ascq Cedex, France
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek