Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

On the AJ conjecture for cable knots

Tom 237 / 2017

Anh T. Tran Fundamenta Mathematicae 237 (2017), 261-279 MSC: Primary 57N10; Secondary 57M25. DOI: 10.4064/fm148-8-2016 Opublikowany online: 6 February 2017

Streszczenie

We study the AJ conjecture for $(r,2)$-cables of knots, where $r$ is an odd integer. Using skein theory, we show that the AJ conjecture holds true for most $(r,2)$-cables of some classes of two-bridge knots and pretzel knots.

Autorzy

  • Anh T. TranDepartment of Mathematical Sciences
    University of Texas at Dallas
    Richardson, TX 75080, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek