Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Entropy locking

Tom 241 / 2018

David Cosper, Michał Misiurewicz Fundamenta Mathematicae 241 (2018), 83-96 MSC: 37E05, 37B40. DOI: 10.4064/fm330-5-2017 Opublikowany online: 25 September 2017

Streszczenie

We prove that in certain one-parameter families of piecewise continuous piecewise linear interval maps with two laps, topological entropy stays constant as the parameter varies. The proof is simple and applies to a large set of families.

Autorzy

  • David CosperDepartment of Mathematical Sciences
    Indiana University-Purdue University Indianapolis
    402 N. Blackford Street
    Indianapolis, IN 46202, U.S.A.
    e-mail
  • Michał MisiurewiczDepartment of Mathematical Sciences
    Indiana University-Purdue University Indianapolis
    402 N. Blackford Street
    Indianapolis, IN 46202, U.S.A.
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek