Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Adding a lot of random reals by adding a few

Tom 241 / 2018

Moti Gitik, Mohammad Golshani Fundamenta Mathematicae 241 (2018), 97-108 MSC: Primary 03E35, 03E55. DOI: 10.4064/fm437-7-2017 Opublikowany online: 12 January 2018

Streszczenie

We study pairs $(V, V_1)$ of models of ZFC such that adding $\kappa $-many random reals over $V_1$ adds $\lambda $-many random reals over $V$ for some $\lambda \gt \kappa .$

Autorzy

  • Moti GitikSchool of Mathematical Sciences
    Tel Aviv University
    Tel Aviv, Israel
    e-mail
  • Mohammad GolshaniSchool of Mathematics
    Institute for Research in Fundamental Sciences (IPM)
    P.O. Box 19395-5746, Tehran, Iran
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek