Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Algebro-geometric axioms for $\operatorname {DCF}_{0,m}$

Tom 243 / 2018

Omar León Sánchez Fundamenta Mathematicae 243 (2018), 1-8 MSC: 03C65, 12H05. DOI: 10.4064/fm228-11-2017 Opublikowany online: 8 June 2018

Streszczenie

We give an algebro-geometric first-order axiomatization of $\operatorname {DCF}_{0,m}$, the theory of differentially closed fields of characteristic zero with $m$ commuting derivations, in the spirit of the classical geometric axioms of $\operatorname {DCF}_0$ [D. Pierce and A. Pillay, J. Algebra 204 (1998)].

Autorzy

  • Omar León SánchezSchool of Mathematics
    University of Manchester
    Oxford Road
    Manchester, M13 9PL, United Kingdom
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek