Artykuły w formacie PDF dostępne są dla subskrybentów, którzy zapłacili za dostęp online, po podpisaniu licencji Licencja użytkownika instytucjonalnego. Czasopisma do 2009 są ogólnodostępne (bezpłatnie).

Trivial and non-trivial automorphisms of $\mathcal P(\omega _1)/[\omega _1]^{<\aleph _0}$

Tom 243 / 2018

Saharon Shelah, Juris Steprāns Fundamenta Mathematicae 243 (2018), 155-168 MSC: 03E20, 03E35, 03G05. DOI: 10.4064/fm402-11-2017 Opublikowany online: 27 June 2018

Streszczenie

The following statement is shown to be independent of set theory with the Continuum Hypothesis: There is an automorphism of $\mathcal P(\omega _1)/[\omega _1]^{ \lt \aleph _0}$ whose restriction to $\mathcal P(\alpha )/[\alpha ]^{ \lt \aleph _0}$ is induced by a bijection for every $\alpha \in \omega _1$, but the automorphism itself is not induced by any bijection on $\omega _1$.

Autorzy

  • Saharon ShelahDepartment of Mathematics
    Rutgers University
    Hill Center
    Piscataway, NJ 08854-8019, U.S.A.
    and
    Institute of Mathematics
    Hebrew University
    Givat Ram, Jerusalem 91904, Israel
    e-mail
  • Juris SteprānsDepartment of Mathematics
    York University
    4700 Keele Street
    Toronto, ON, Canada M3J 1P3
    e-mail

Przeszukaj wydawnictwa IMPAN

Zbyt krótkie zapytanie. Wpisz co najmniej 4 znaki.

Przepisz kod z obrazka

Odśwież obrazek

Odśwież obrazek